نخ و الیاف نخ

نخ و الیاف نخ

نخ به رشته‌های باریک و بلندی گفته می‌شود که با روش‌های ریسندگی و از کنار هم قرار گرفتن الیاف به وجود می‌آید و کاربردهای مختلف در صنایع نساجی دارد.

الیاف طبیعی منشا طبیعی داشته ودر تولید آنها از مواد شیمیایی استفاده نشده است و بر حسب منشا طبیعی خود به سه گروه فرعی الیاف حیوانی، الیاف گیاهی و الیاف معدنی تقسیم می‌شوند.

الیاف حیوانی: این الیاف از پوشش بدن حیوانات به دست می آیند که مهم‌ترین آنها عبارت اند از پشم و مو (مثل کشمیر، آلپاکا و موی خرگوش) یا از ماده ای که از کرم ابریشم خارج می‌شوند به وجود می‌آید، مانند: ابریشم طبیعی و ابریشم وحشی. پشم و ابریشم از اصلی‌ترین و پرکاربردترین الیاف طبیعی با ریشه حیوانی هستند و همواره در اقتصاد کشورها نقش کلیدی را به عهده داشته‌اند.

الیاف گیاهی: شامل مهمترین الیاف نساجی یعنی پنبه و تعداد دیگری از الیاف مانند کتان، کنف و چتایی است. مهم‌ترین آن ها ،الیاف پنبه است، این لیف در برخی کشورها مثل ازبکستان، هند، ترکمنستان، مصر و پاکستان، نقش اقتصادی مهمی را ایفا می‌کند.  این دسته از الیاف بر حسب این که از کدام قسمت گیاه تهیه می‌شوند باز خود به دسته‌های فرعی تقسیم می‌گردند که عبارتند از:

الیاف دانه ای مانند پنبه، الیاف برگی مانند سیسال و مانیلا، الیاف ساقه ای مانند کتان، چتایی و کنف و باگاس، الیاف میوه ای مانند نارگیل

الیاف معدنی:این الیاف دارای مصارف صنعتی هستند و در پارچه‌های ضد آتش به کار می‌روند.مصرف این نوع الیاف در صنعت نساجی محدود بوده و مهمترین آنها پنبه نسوزاست.

همه ی الیاف مصنوعی مانند ریون ، نایلون و پلی استراز مواد شیمیایی ساخته می شوند.  از آنجا که الیاف طبیعی جذب آب بیشتری نسبت به الیاف مصنوعی دارند و همچنین عایق حرارتی بهتری نسبت به الیاف ساخت دست بشرهستند، لذا در تهیه الیاف مصنوعی، بنا بر فناوری تکسچرایزینگ، الیاف طبیعی الگو بوده و الیاف مصنوعی را با توجه به نزدیک تر شدن خصوصیات شان به الیاف طبیعی تولید می‌کنند.

تولیدی نیک پوشان با بکارگیری از بهترین و باکیفیت ترین پارچه ها ، شیک ترین و جدیدترین شلوارهای زنانه را تولید و عرضه می نماید.

پیش از خرید شلوار، از مدل های بروز ما دیدن نمایید و بر جذابیت و زیبایی بیشتر استایل خود بیفزایید. تولیدی نیک پوشان، باکیفیت ترین و جدیدترین شلوارها را با قیمتی مناسب تر نسبت به سایر تولیدی ها برای خریداران خود عرضه کرده است.

برای ثبت سفارش به صورت عمده با شماره 09121309316  تماس حاصل نمایید.

آنچه باید بدانید

تولیدی شلوار زنانه - شلوار زنانه عمده
تولیدی نیک پوشان با بیش از 20 سال سابقه در زمینه شلوار زنانه توانسته بهترین کیفیت را به نام خود کند.شلوار زنانه,تولیدی شلوار زنانه