پارچه نخی

پارچه نخی

پارچه نخی به چه پارچه ای می گویند؟ چیزی به اسم پارچه جنس نخی وجود ندارد؛ بلکه درست آن، پارچه پنبه ای است.
در اصل تمام پارچه های بافته شده، نخی هستند. این نخ می تواند ازالیاف طبیعی تولید شده باشد.در اصطلاح  پارچه های جنس نخی به پارچه هایی گفته می شوند که
در بافت آن ها الیاف ویسکوز یا پنبه بیشتر وجود دارد و جزوالیاف طبیعی  به شمار می آیند.الیاف طبیعی شامل: پنبه، کتان، پشم، ابریشم و ویسکوز می شوند. پارچه های جنس نخی (پنبه ای) انواع مختلفی دارند.

منظور فروشندگان از جنس نخی،  بدین معناست که پارچه یا لباس از نخ بافته شده است، اما منظور مردم از جنس نخی، جنس پنبه ای است.البته تنها پنبه ای بودن پارچه، دلیل مناسبی برای کیفیت خوب پارچه نیست.

پارچه های نخی دارای مزایا و معایبی هستند. مزایای این پارچه ها عباریتد از:

به دلیل رد و بدل شدن آسان هوا،بویژه در فصل تابستان بدن در لباس نسبت به الیاف های دیگر تعرق کمتری دارد.

گوله نشدن پارچه

عدم ایجاد حساسیت

خنک بودن و لطافت پارچه

لباس­‌ هایی با الیاف پنبه ­‌ای، ضخیم­‌ تر و گرم‌­ تر هستند و در سرما بدن را گرم می­‌کنند.

و اما از معایب این نوع پارچه می توان به

 آبرفت زیاد آن نسبت به الیاف دیگر اشاره کرد.

این پارچه پس از استفاده ممکن است گشاد شود. این عیب را معمولا با ترفند های خاصی به نام مرسریزه کردن نخ برطرف می کنند. این عمل باعث درخشش و ثبات نخ می شود. اما به دلیل هزینه بالای آن تولید کنندگان معمولا از این روش استفاده نمی کنند.

این نوع پارچه زیاد چروک می شود.

نسبت به مرغوبیت جنس رنگ پس می­‌دهند. در صنعت به طور معمول الیاف پنبه را در محلول اکسیدان قرار می دهند تا سفید شود. هر چه بیش­‌ تر در این محلول بمانند، سفیدتر و البته کم دوام‌ تر می­‌ شوند.

این پارچه­‌ها بید نمی­‌ زنند،اما در اثر رطوبت و تاریکی محیط ، کپک خواهند زد.

 

 

 

 

آنچه باید بدانید

تولیدی شلوار زنانه - شلوار زنانه عمده
تولیدی نیک پوشان با بیش از 20 سال سابقه در زمینه شلوار زنانه توانسته بهترین کیفیت را به نام خود کند.شلوار زنانه,تولیدی شلوار زنانه,سوالی که ذهن همگان در این عرصه را به خود مشغول میکند این است که چرا باید به نیک پوشان اعتماد کنند با کمی کنکاش به راحتی میتوان پاسخ را یافت. اطلاعاتی که درباره دنیای نیک پوشان جمع آوری شده است به صورت دسته بندی شده در نیک پوشان گرده هم آمده تا کاربران و مشتریان عزیز در کم ترین زمان ممکن به آن دست یابند به زبان ساده تر بگوییم که برای راحتی شما و انتخابی بی دغدغه و سریع آنچه را که میخواهید در اختیارتان قرار گیرد به گونه ای که نیک پوشان پل ارتباطی باشد میان دنیای مدرنیته و طرفداران آن که تجربه خاصی را تجربه کنید. هدف اصلی نیک پوشان با نیرویی بیش از 150 نفر ثابت و 100 نفر متغیر جذب سرمایه نبوده بلکه اصالت در راستای خدمات و جلب اعتماد مشتریان و کاربران بوده است و ارئه بهترین کیفیت و قیمت و تحویل فوری خواهد بود. ارتباط بر پایه اعتماد و صداقت بین کسب و کار و کاربران از اعتقادات ماست.